آوسبیلدونگ چیست ؟

آوسبیلدونگ چیست ؟

آوسبیلدونگ

یکی از مسائلی که دولت های اروپایی برای آن اهمیت زیادی قائل هستند، نیروهای انسانی است. این اهمیت زمانی افزایش پیدا می کند که نیروهای انسانی، تحت آموزش قرار گرفته و مهارت زیادی پیدا کنند. به همین دلیل، در کشورهای اروپایی تلاش زیادی برای افزایش مهارت افراد صورت می گیرد. یکی از دوره هایی که به علاقه مندان به مهاجرت کاری امکان می دهد تا بتوانند برای دریافت اقامت در اروپا اقدام کنند، آوسبیلدونگ آلمان است. با ما باشید تا با این واژه بیشتر آشنا شوید.

آوسبیلدونگ آلمان چیست؟

آوسبیلدونگ، در واقع یک اصطلاح آلمانی برای توصیف کارآموزی است.در این دوره، متقاضیان، دانش و مهارت کافی برای مشغول شدن در یک حیطه خاص را به دست خواهند آورد. مواردی که متاقضیان برای ورود به بازار کار نیاز دارند در این دوره آموزش داده می شود. این دوره ها عملی نبوده اما تا حدی می توانند کمبود اطلاعات را جبران کنند. این دوره شباهت زیادی به دوره کارآموزی در ایران است. معمولا کسانی که بتوانند در این دوره شرکت  کنند، قادر خواهند بود ویزای کاری دریافت کرده و در نهایت نیز اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

شرکت در این دوره ها برای کسانی مناسب است که یا تمایلی به ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه ندارند و یا قصد دارند بعد از تمام شدن دوران تحصیل مستقیما وارد بازار کار شوند. قبلا تنها آلمانی ها می توانستند در این دوره شرکت کنند، اما از سال ۲۰۲۰ مهاجران نیز اجازه دارند دوره آوسبیلدونگ آلمان شرکت کرده و مهارت های خود را افزایش دهند.

توجه داشته باشید که این دوره ممکن است ۳ یا  ۴ سال به طول بینجامد، اما مهارت هایی که در طی این دوره آموزش داده می شود آنقدر ارزشمند هستند که افراد را برای گذراندن این دوره تشویق کند.

آوسبیلدونگ آلمان

لیست رشته های آوسبیلدونگ المان ؟

موضوعی که خوب است در مورد لیست رشته های آوسبیلدونگ آلمان بدانید این است که این دوره برای رشته ها و مشاغلی برگزار می شود که به صورت آکادمیک در دانشگاه تدریس نمی شوند.

برای مثال می توانیم به آوسبیلدونگ پرستاری آلمان اشاره کنیم. این دوره نیز برای اغلب افرادی که قصد دارند به این کشور وارد شوند، جذاب و مفید ظاهر شده است. از دیگر رشته هایی که جزء لیست رشته های آوسبیلدونگ آلمان به شمار می رود می توان به مشاغلی مانند برخی رشته های مهندسی ( آوسبیلدونگ مرکز هوایی و هواپیمایی )، قصابی، مکانیکی، فروشندگی، نجاری و غیره اشاره کرد.

البته اینها تنها بخشی از رشته هایی است که در این دوره وجود دارد؛ حدود ۳۲۰ رشته در این دوره آموزش داده می شود و افراد با توجه به توانایی ها و علایقی که دارند می توانند در آن شرکت کنند.

بعد از به اتمام رسیدن این دوره، یک مدرک مهارت کاری به فرد داده می شود. تمامی افرادی که این مدرک را در دست داشته باشند، می توانند یک موقعیت کاری خوب برای خود در کشور آلمان بیابند. توجه داشته باشید که سیستم آموزشی این کشور بسیار منحصر به فرد بوده و شرکت در این دوره می تواند نکات زیادی را در اختیار فرد قرار دهد.

مدارک مورد نیاز برای آوسبیلدونگ آلمان

  • رزومه
  • مدرک زبان آلمانی
  • رعایت شرایط سنی
  • مدرک تحصیلی
  • بیمه درمانی
  • گواهی تحصیلی که به زبان آلمانی ترجمه شده باشد
  • اثبات توان مالی لازم برای زندگی در کشور آلمان
  • ارائه گواهی کاری مرتبط
  • رسید پرداخت هزینه دوره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم
درخواست مشاورهاینستاگرام تماسواتساپ