بلوکارت آلمان

دریافت بلو کارت یا کارت آبی آلمان

 

بلوکارت آلمان موضوعی است که ما در این متن قصد داریم در مورد آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. کشور آلمان یکی از مقاصد رویایی برای مهاجرت کاری افراد به شمار رفته و بسیاری، آرزو دارند با دریافت این کارت به این کشور، مهاجرت کرده و شرایطی که در آن هستند را به نحو احسن تغییر دهند. کشور آلمان نیز به مانند برخی کشورهای اروپایی، در سال های گذشته با کمبود نیرو مواجه شده و به همین دلیل قصد دارد با ارائه کارت آبی، گامی در جهت جذب نیروهای جوان، خلاق و متخصص بردارد. کشور آلمان یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست و تا به این لحظه بیشترین استقبال را از کارت آبی داشته و از سال 2012 با صادر کردن این کارت، قدمی در جهت جبران کمبود نیروی کار خود برداشته است. آلمان یکی از بزرگ ترین کشورهای صنعتی دنیا است و کار کردن در این کشور به واسطه بلوکارت آلمان می تواند جهش خوبی در زندگی افراد ایجاد کند.

بلوکارت آلمان چیست؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در مورد کارت آبی مطرح می گردد، این است که اساسا، بلوکارت آلمان چیست و چرا عده زیادی اشتیاق دارند این کارت را دریافت کنند. بلوکارت آلمان، نوع  اجازه نامه برای کار در این کشور است. کسانی که در یک حوزه خاص، مهارت بالایی دارند و به عنوان یک متخصص از آنها یاد می شود، شرایط گرفتن این کارت را دارند. به عبارت دیگر، یکی از جاهایی که این کشور کارت آبی صادر می کند، جذب متخصصان در حوزه هایی است که کمبود نیرو در آنها وجود دارد. کشور آلمان به واسطه صدور این کارت از مهارت و تجربه این افراد در برطرف کردن نیازهای موجود به خوبی بهره می برد.

یکی از مهم ترین مسائلی که باعث شده عده زیادی علاقه مند به دریافت بلوکارت آلمان باشند، این است که افراد به واسطه دریافت این کارت می توانند به مدت 4 سال در آلمان کار کرده و بعد از آن اگر شرایط زندگی در این کشور را داشته باشند، اجازه خواهند داشت برای همیشه در آلمان زندگی کنند.

شرایط اخذ بلو کارت آلمان

شرایط اخذ بلوکارت آلمان 2022

 • کسانی می تواند برای گرفتن کارت آبی آلمان اقدام کنند که از یکی از مراکز آموزش عالی آلمان مدرک دانشگاهی داشته باشند و یا مدرک دانشگاهی فرد توسط سازمان های دولتی به تایید رسیده باشد.
 • سابقه کاری، اهرم دیگری است که افراد به واسطه آن می توانند برای گرفتن بلوکارت آلمان اقدام کنند. کسانی که در یک حوزه خاص حداقل به مدت 5 سال، سابقه کاری داشته باشند، می توانند کارت آبی آلمان را دریافت نمایند.
 • داشتن پیشنهاد کاری (job offer) دیگر پیش نیاز دریافت کارت آبی آلمان است. کسانی که با یک کارفرمای آلمانی جهت همکاری به توافق رسیده باشند، برایشان کارت آبی صادر خواهد شد. حقوق دریافتی از کار پیشنهاد شده باید 55 هزار یورو در سال باشد؛ این عدد بدون کسر مالیات است. در مواقعی که شغل مورد نظر از جمله مشاغلی است که این کشور به آن نیاز فروان دارد، دریافت حداقل حقوق 43 یورو، مانعی برای صدور کارت آبی نخواهد بود.

هزینه بلو کارت آلمان

هزینه بلو کارت آلمان

هزینه بلو کارت آلمان، موضوع دیگری است که باید پیرامون آن نیز نکاتی ارائه گردد. متقاضیان دریافت این نوع کارت در چندین مرحله باید هزینه ای را بپردازند. این مراحل به شرح زیر است:

 • وقتی فرد برای اولین بار درخواست صدور این کارت را می دهد، باید هزینه ای به عنوان هزینه صدور کارت پرداخت کند.
 • در ادامه، تمدید نیز منوط به پرداخت هزینه است. دارندگان بلو کارت آلمان با توجه به شرایطی که دارند می توانند برای تمدید این کارت تا سه ماه و بیش از سه ماه اقدام کنند. کسانی که می خواهند کارت آبی را تا نهایتا سه ماه تمدید کنند، هزینه بالاتری در مقایسه با افرادی که قصد دارند بیش از این سه ماه کارت آبی را تمدید کنند، می پردازند.
 • توجه داشته باشید که شهروندان ترکیه برای گرفتن بلو کارت آلمان، هزینه کمتری را پرداخت می کنند.

یک نکته مهم؛ تمام هزینه هایی که در فوق اشاره کردیم تنها هزینه صدور و یا تمدید بلو کارت آلمان است و شما در کنار آن، هزینه های جانبی دیگری مانند هزینه ویزای استخدام، هزینه ارزیابی صلاحیت و سایر موارد را نیز باید بپردازید.

نحوه دریافت بلو کارت آلمان

نحوه دریافت بلوکارت آلمان

نحوه دریافت بلوکارت آلمان به شرح زیر است:

 • اولین مرحله جهت گرفتن کارت آبی آلمان، پیدا کردن یک کار مناسب با تمام شرایطی است که در تیترهای قبلی اشاره کردیم.
 • دومین مرحله، گرفتن ویزای اشتغال در کشور آلمان است. برای گرفتن این ویزا نیاز است حتما به آلمان سفر کنید.
 • بعد از ورود به کشور آلمان، برای مجوز کار درخواست می دهید.
 • وقتی مجوز کار را دریافت کردید، باید آدرسی که در آن سکونت دارید را ثبت نمایید.
 • دریافت بیمه درمانی مرحله بعدی می باشد.
 • بعد از گرفتن بیمه درمانی، مدارک مورد نیاز برای گرفتن کارت آبی آلمان را که شامل پاسپورت، عکس بیومتریک، ترجمه سوابق کاری، قرارداد و یا پیشنهاد کاری، گواهی مدرک تحصیلی، فرم درخواست تمدید اقامت در آلمان و غیره است، آماده کنید.
 • در آخر نیز باید به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کرده و برای گرفتن کارت آبی آلمان اقدام نمایید.

در صورتی که در مدارکتان هیچ نقصی وجود نداشته باشد، کارت آبی صادر شده و به واسطه آن اجازه خواهید داشت به مدت 4 سال در این کشور اقامت کرده و کار کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم
درخواست مشاورهاینستاگرام تماسواتساپ