اقتصاد آلمان نیازمند ۲ میلیون نیروی کار حرفه ای است

اقتصاد آلمان

اقتصاد آلمان نیازمند ۲ میلیون نیروی کار حرفه ای است
اخیم درکس؛ معاون مدیر اجرایی اتاق بازرگانی آلمان، در طی یک نظر سنجی جدید که در ۱۲ ژانویه روز پنجشنبه در برلین آلمان منتشر شد، خبر داد که کشور آلمان در حال حاضر به بیش از ۲ میلیون نیروی کار ماهر نیاز دارد.
نظر سنجی فوق توسط اتاق بازرگانی صنایع آلمان ( DIHK) از ۲۲ هزار شرکت آلمانی به عمل آمده و در طی آن مشخص شده است که بیشتر از ۵۰ درصد شرکت های بزرگ آلمان برای جبران نیروی کار حرفه ای با مشکل مواجه هستند.
آمار و ارقام نشان می دهد که نیاز شرکت های آلمانی به نیروی کار ماهر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. به عبارت دیگر در سال گذشته طی تحقیقات به عمل آمده ۵۱ درصد از شرکت ها نیازمند نیروی کار ماهر بوده اند. اما در سال جدید رقم فوق با ۲ درصد رشد به ۵۳ درصد رسیده است.
هرچند که اقتصاد و وضعیت کار آلمان در برابر دو معضل بزرگ بحران انرژی و اپیدمی کرونا توانست شرایط نسبتا پایداری را پشت سر بگذارد. اما اکنون چالش بزرگ این کشور پیشرفته کمبود نیروی کار ماهر است.
آخیم درکس، معتقد است که تبعات نیروی کار ماهر فقط خلاصه در فشارهای روانی وارده بر شرکت ها نمی شود، بلکه با پیامد های دیگری نظیر دیجیتالی شدن، کند شدن توسعه زیر ساخت ها، و انتقال انرژی نیز به همراه خواهد بود. در حال حاضر تولید‌ کنندگان بزرگ تجهیزات و قطعات الکترونیکی به ۶۷ درصد و ارائه دهندگان خدمات اجتماعی به ۷۱ درصد نیروی کار ماهر نیاز دارند. ارقام فوق بسیار قابل توجه هستند و تاثیرات سوء بر روند کاری این مراکز می گذارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم
درخواست مشاورهاینستاگرام تماسواتساپ