لای اربایت (Leiharbeit)

کارکردن با قرارداد‌های کوتاه مدت: لای اربایت (Leiharbeit) 🇩🇪

کارکردن با قرارداد‌های کوتاه مدت: لای اربایت (Leiharbeit)

لای اربایت (Leiharbeit) را اگر به فارسی ترجمه کنیم میشود «کار قرضی»، اما این اصطلاح مفهموم بسیار گسترده و متفاوتی از ترجمه آن دارد.
در آلمان شرکت های هستند که در رشته های مختلف از سطوح ابتدایی تا پیشرفته و تخصصی کارمند استخدام میکنند.

این شرکت‌ها در واقع خودشان این کارمندان را لازم ندارند و فقط  روند اعلان کار و استخدام را انجام میدهند و در مواردی که نیاز باشد برایشان آموزش‌های لازمه را ارائه میکنند و به عنوان نیروی کار آماده در شرکت ثبت میکنند و حقوق میدهند.
شرکت ها و إدارات دیگر اگر نیاز فوری به کارمندان متذکره داشته باشند از این شرکت های استخدامی درخواست میکنند به آنها برای دوره های مشخص چند کارمند بفرستند.
همه کارکنان استخدام شده در واقع با شرکت استخدام کننده اصلی قرارداد کار میبندند و از حقوق و مزایایی آن استفاده میکنند، اما برای دوره های کوتاه برای إدارات و شرکت‌های مختلف برای کار فرستاده میشوند.
به همین دلیل بنام کار قرضی، کار موقت و یا هم دوره ای یاد میشود. شخص ممکن است برای شرکت های مختلف کار کند اما بازهم کارمند اصلی شرکت استخدام کننده به حساب می آید و از شرکتهای موقتی هیچ منفعت و مزایایی نمیگیرد.
به عنوان مثال، مسئله تعطیلات و پرداخت بيمه هاى اجتماعى و دستمزد و همه مربوط به شرکت اولی است و فرقی هم نمیکند کارمند در کدام شرکت مشغول بکار باشد.
این نوع کار ها اغلب در صنایع فلزی و الکترونیکی و همچنین بخش های امنیتی، تدارکات، حمل و نقل، اداری بیشتر مورد استفاده هستند
شرکت های استخدام کننده همیشه به دنبال کارکنان جدید هستند و از موتورهای جستجو برای استخدام به طور منظم استفاده می کنند.

لطفا توجه داشته باشید: این نوع کار کردن به معنای «کار موقت» نیست. شما با شرکت اصلی برای همیشه استخدام هستید اما با شرکت های دومی ممکن است برای دوره های کوتاه کار کنید.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم
درخواست مشاورهاینستاگرام تماسواتساپ