پاسپورت آبی آلمان

پاسپورت آبی آلمان

پاسپورت آبی آلمان

کارت آبی اتحادیه اروپا برای کشور آلمان یا همان پاسپورت آبی آلمان، نوعی اعطای اقامت برای اهداف خاص است که به نحوی مجوز اقامت قانونی یک شهروند خارجی از کشور غیر عضو اتحادیه اروپا در یک کشور عضو اتحادیه اروپا با هدف اشتغال محسوب می‌گردد. مقررات اتحادیه اروپا در مورد پاسپورت آبی آلمان از تاریخ 1 آگوست 2012 به عنوان بخشی از قانون آلمان به رسمیت شناخته شده شد.

متدوال‌ترین سوالات پیرامون پاسپورت آبی آلمان به همراه پاسخ آنها

چه کسی می‌تواند برای دریافت پاسپورت آبی آلمان اقدام نماید؟

پاسخ: فرد خارجی که شهروند کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، می‌توانند در صورت داشتن شرایط ذیل برای دریافت پاسپورت آبی آلمان اقدام نمایند:
با داشتن مدرک دانشگاهی معتبر از آلمان یا سایر کشورها که مورد تایید آلمان باشدبا داشتن قرارداد کاری با کارفرما در آلمان با حقوق خالص (به جز مالیات 30 درصد بر درآمد) حداقل 50.800 یورو در سال (معادل 4.134 یورو در ماه)
*البته برای مشاغل همچون علوم ریاضی، مهندسی، پزشکی و فناوری اطلاعات، حداقل حقوق مد نظر حدود 39.624 یورو در سال، معادل 3.302 یورو در ماه، است.

آیا فرد خارجی مستلزم درخواست  پاسپورت آبی آلمان پیش از ورود به خاک آلمان می‌باشد؟

پاسخ: بله، فرد خارجی پیش از ورود به خاک آلمان درخواست خود را برای دریافت کارت آبی آلمان در سفارت آلمان در کشور خود طرح می‌نماید.

مدت اعتبار پاسپورت آبی آلمان چقدر است؟

پاسخ: کارت آبی آلمان در ابتدا با اعتبار 4 ساله صادر می‌گردد؛ در صورتی که که مهلت قرارداد با کارفرما کمتر از 4 سال باشد، اعتبار کارت آبی به میزان مدت قرارداد به علاوه 3 ماه دیگر می‌باشد. امکان تمدید اعتبار کارت آبی آلمان وجود دارد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم
درخواست مشاورهاینستاگرام تماسواتساپ