شرایط لازم برای اخذ ویزای کاری

Requirements for obtaining a work visa

شرایط لازم برای اخذ ویزای کاری
برای دریافت ویزای کاری ۵ شرط وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی آنها خواهیم پرداخت

.Requirements for obtaining a work visa

تسلط و درک کامل زبان کشور مقصد
کسانی که قصد دارند برای کار به کشور دیگر مهاجرت کنند، برای آنکه بتوانند در اخذ ویزای کشور مورد نظر خود موفق شوند باید زبان آن کشور را بلد باشند. زیرا برای کار در هر جامعه ای جهت ارتباط با خود جامعه و شهروندان آن جامعه باید زبان رسمی و رایج مردم آن منطقه را بلد بود.
از این رو کسانی که جهت اخذ ویزای کار یک کشور خارجی اقدام می کنند، حداقل مدرک زبانی که باید ارائه دهند، مدرک سطح B2 است. البته ناگفته نماند که در بعضی موارد امکان ارائه مدرک زبان انگلیسی نیز وجود دارد.
برخورداری از مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
دیگر پیش نیاز اخذ ویزای کاری در یک کشور خارجی مدرک تحصیل حداقل لیسانس است. البته باید متذکر شد که نمره معدل و دانشگاه از جمله مواردی هستند که در تعیین میزان اعتبار مدرک تحصیلی دخیل هستند.
ارتباط بین رشته تحصیلی و فعالیت شغلی مورد نظر
لازم است که بین رشته تحصیلی با فعالیت شغلی مد نظر در کشور هدف ارتباط وجود داشته باشد. همچنین فرد متقاضی ویزای کاری باید بتواند اثبات کنند که دانش علمی و دانشگاهی او برای حرفه و کار مورد نظر کامل و کافی است.
حداقل ۳ الی ۵ سابقه کار حداقل به همراه بیمه
به دلیل تخلفاتی که قبلا رخ داده است در حال حاضر امکان صدور ویزای کاری فقط برای افرادی وجود دارد که در کنار داشتن سابقه کاری با محدوده تعیین شده از بیمه نیز برخوردار باشند.
داشتن شرایط سنی
در حال حاضر همه افرادی که کمتر از زیر 40 سال سن دارند راحت تر از افراد بالای ۴۰ سال سن دارند می توانند ویزای کاری بگیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم
درخواست مشاورهاینستاگرام تماسواتساپ