از ابتدای ماه آوریل در سراسر آلمان بلیت 49 یورویی عرضه می شود.

از ابتدای ماه آوریل در سراسر آلمان بلیت 49 یورویی

از ابتدای ماه آوریل در سراسر آلمان بلیت 49 یورویی عرضه می شود.
این بلیت شامل قطارهای بین شهری IC، EC و ICE نمی ‌شود و فقط مختص قطارهای منطقه‌ ای می باشد. نکته قابل ذکر دیگر در رابطه با بلیط ۴۹ یورویی در آلمان این است که امکان دسترسی به آن فقط از طریق خرید اشتراک مقدور است. همچنین شهروندان آلمانی نمی‌ توانند سگ‌ها و دوچرخه ‌های خود را به واسطه بلیط ۴۹ یورویی در قطار به همراه داشته باشند.
شرایط حاکی از آن است که احتمال کمبود اتوبوس ها و قطارهای موجود برای جوابگویی تردد مسافران کافی نباشد. به همین دلیل این طرح برای جبران کمبودهای پیش بینی شده در حوزه حمل و نقل مسافری ارایه شده است.
یکی از اعضای شرکت DB Regio به نام Evelyn Pala در گفتگو با روزنامهBerliner Morgenpost در باره این طرح توضیحات بیشتر ارایه داده است که طبق اظهارات او شرکتDB Regio از جمله شرکت ‌های زیر مجموعه راه آهن آلمان می باشد و از سال 2019 با دویچه ‌بان همکاری دارد.
Pala ادامه می دهد که دویچه ‌بان و دیگر شرکت های حمل ‌و نقل استقبال خوبی از بلیت 49 کرده اند. شرکت دویچه بان می گوید «عرضه بلیتی با نرخ ثابت در سراسر کشور خیلی خوب است و حتی می توان از آن به عنوان یک گام بزرگی در صنعت حمل‌ و نقل یاد کرد. با چنین طرحی شرایط پایداری بر حوزه حمل و نقل حاکم می شود و در آینده دیگر کسی نگران افزایش قیمت بلیت نخواهد بود. در واقع با این طرح شهروندان آلمانی دغدغه ای بابت افزایش نرخ کرایه ندارند و برای رسیدن به مقصد مورد نظر خود فقط کافی است قطار یا اتوبوس خود را عوض می‌کند.»
خلاصه کلام آنکه آقای pala امیدوار است که با ارائه راه حل فوق و عرضه بلیط ۴۹ یورویی شهروندان برای استفاده از حمل و نقل عمومی بیشتر ترغیب شوند و در نتیجه استفاده از خودرو شخصی در آینده نیز کاهش خواهد یافت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک خواستن؟ 
مشاوره رایگان
سلام! برای چت کردن در واتس اپ یکی از اعضای ما را در زیر کلیک کنید
ما معمولا در چند دقیقه پاسخ می دهیم
درخواست مشاورهاینستاگرام تماسواتساپ